Workum D1 – Oosterlittens D1

Zaterdag 14 november moest v.v. Workum D1 een competitie wedstrijd spelen tegen Oosterlittens D1. Deze clubs hadden elkaar ook al getroffen in de beker wedstrijd die toen uiteindelijk 2-10 voor Workum D1 werd. Dus Workum was in het voordeel, maar Oosterlittens is ook een sterke ploeg met een aantal goede spelers. Workum D1 begon met de volgende 11: op goal Sybe, de achterhoede waar bijna geen een club doorheen komt bestond uit: Sietse (rechts achter) Sander en Sybrand (centraal) en Joris (linksachter) het middenveld bestond uit: Jaldert (rechts midden) Sem (centraal) en Jelmer Pieter (links midden) de voorhoede bestond uit: Rutger (linksvoor) Sil (spits) Luut (rechtsvoor). De wedstrijd begon en Workum zette meteen druk om de bal te veroveren en dat lukte. Jaldert kreeg de bal en speelde hem mooi diep naar Luut die vervolgens de 1-0 maakte. Toen mocht Oosterlittens weer aftrappen, Workum zette weer druk maar Oosterlittens bleef de bal goed rondspelen. Workum had een paar goede afstandschoten van Jaldert en Sem maar de keeper pakte ze. Even later stuurde Sem Luut weg met een mooie pass. Luut maakte ook de 2-0. Na de aftrap had Workum meteen de bal veroverd en maakte weer een actie, de bal kwam uiteindelijk bij Jaldert, die had weer een goed afstandschot maar die ging helaas naast. Na een slechte uittrap van Oosterlittens profiteerde Workum, Sem kreeg de bal in de voeten en speelde hem door naar Sil die toen de 3-0 maakte. Oosterlittens kreeg daarna een paar kleine kansen maar scoorden niet. Even later deed Luut dit wel en die maakte de 4-0 op aangeven van Sil. Oosterlittens wou wel beter gaan spelen maar dat lukte niet omdat de tegenstander steeds druk zette, en door dat druk zetten veroverde Sander de bal, die deed een mooie actie en speelde hem door naar Sem die zag dat Luut helmaal vrij stond en speelde een mooie bal door de lucht daar heen, de bal kwam precies aan en Luut scoorde de 5-0. De scheidsrechter floot af, de 1e helft zat er op. Toen de spelers weer het veld opkwamen mocht Workum aftrappen. Maar Oosterlittens had ook wel door dat het niet zo verder kon en voetbalde de 2e helft wel beter. Een paar goede kansen van Oosterlittens maar die misten ze. Sybrand kreeg de bal en speelde hem mooi op Jaldert die er 6-0 maakte. Toen kreeg Sybrand de bal weer en die schoot de bal net naast. Even later veroverde Joris de bal en speelde hem naar Jelmer Pieter, die zag dat Jaldert de bal wel in de diepte wou hebben en passte hem naar Jaldert en maakte het mooi af en toen was het alweer 7-0. Na de aftrap kreeg Oosterlittens kreeg een goede kans maar Sybe liet er niet één door deze dag. Even later passte Rients hem naar Luka en hij zag waar de ruimte lag bij Sybrand. Sybrand maakte een actie en speelde hem naar Rutger, Jaldert kwam vrij maar Rutger passte hem naar Luut. Luut maakte vervolgens een actie en gaf de bal voor op Jaldert die toen scoorde. De wedstrijd ging nog even door maar beide ploegen creëerden geen kansen meer. De scheidsrechter fluit voor het einde en Workum won met 8-0. Het was een mooie wedstrijd maar Oosterlittens had ook zo z’n kansen maar die maakten zie niet af anders was het misschien wel spannender zijn geweest.

De goals waren van: Sil (1 goal), Jaldert (3goals) en Luut (4goals).

Luut